HOME > ČLÁNEK
Adresář Obaláře
OBALÁŘSKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM
OBALY
 
 : DODAVATELÉ
 : PRODUKTY
 : POPTÁVKY Přidat
 : NABÍDKY
 : PRACOVNÍ MÍSTA
 : NOVINKY
 : PORADNA
 : DISKUZE
 : O projektu
 : NapiĹĄte nĂĄm
 : Inzerce
  PŘIHLÁŠENÍ  
  IČ  
  HESLO  
  CZ SK  
Nev�te heslo?
 


 SeĹĄĂ­vačky.cz

 SeĹĄĂ­vačky a kartonĂĄĹžnĂ­
 spony. E-SHOP

 www.sesivacky.cz

 Josef Kihlberg
 VĂ˝robce kartonĂĄĹžnĂ­ch
 seĹĄĂ­vaček.

 www.josef-kihlberg.eu

 MEZGER GmbH
 Specialista na ĹĄitĂ­
 kartonĹŻ a sponkovačky.

 www.mezger.cz

 
  Edituj ďż˝lďż˝nek  
 
  Kurucz František - I z odpadu může vzniknout špičkový produkt !  
     
  Autor: Kuda Pavel  
  Datum: 10.9.2003  
     
     
  Představte našim čtenářům krátce Vaši společnost a její aktivity ?
Spoločnos Kuruc Company vznikla v r. 1989. .V roku 1994 začína rozvíja prvú spoluprácu s firmou TETRA PAK - Skalica, ktorá bola v tom čase výrobcom vrstvených obalov na Slovensku. Pre tento podnik firma vyvinula technológiu, ktorá je svojím výkonom a konštrukčnou nenáročnosou ojedinelá nielen v okolitých štátoch, ale aj v celosvetovom merítku .Túto skutočnos potvrdzujú nielen zápisy v knihe návštev z rôznych kútov sveta ,ale aj potvrdenie priamo z centrály firmy TETRA PAK vo Švédsku. Nakoniec aj niekožko návštev z kruhov ministerstva životného prostredia Slovenskej a Českej republiky.

Jaký je Vᚠoborový cíl ?
Našim ciežom je vytvori celoštátny systém zberu a spracovania nápojových obalov na Slovensku ako aj v Českej republike. Výkup zo zberov prebiehajúcich na základných školách. Mladá generácia je tvárna a pri správnej motivácii žiakov ako aj vedenia škôl, ktorým v súčasnej dobe dobre padne každá zarobená koruna sa môžu dosiahnu pomerne dobré výsledky v zbere obalov .V tomto prípade je nezanedbatežná aj výchovná funkcia zberu ktorá môže časom prinies oveža väčší prínos pre celú spoločnos. Prvým predpokladom na úspech na tomto poli je zabezpeči pre školu zberovú nádobu a pravidelný odvoz po dohode s vedením  .Samozrejmosou je aj vopred stanovenie výkupnej ceny prípadných prémii alebo odmien. Samotný zber obalov žiaci robia nasledujúcim spôsobom: Obal po vyprázdnení naplníme cca 0,5 dcl vody trochu ním zatrasieme a vodu vylejeme do umývadla .Po tomto úkone obal po 3 stranách rozrežeme a necháme vysuši . Takto upravený obal vieme bez problémov skladova aj v domácnosti . Tento úkon má viacero významov jedným z najzávažnejších je hygienický ,tým že obal opláchneme od zvyškov potravín a necháme vysuši obal nám nebude zapácha s čím by mohli by problémy či už v domácnosti alebo v škole pri skladovaní ak by bolo viac obalov po hromade dlhší čas. Teda ak máme cca 20 - 40 obalov môže by aj viac previažeme ich špagátom a diea takýto balíček s hrdosou ponesie do školy lebo je motivované súažou o vecné ceny alebo školským výletom. Jeden takýto projekt zberu od detí základných škôl prebieha už 6 rok na naše náklady na základných školách v Novo Zámockom okrese. Postupne si systém zberu medzi demi ale aj medzi rodičmi získava obžubu. Svedčí o tom aj priemerné množstvo na žiaka ale zaujímavé je aj množstvo aké vie nazbiera jeden žiak, toto množstvo sa pohybuje od 20 až po 30 kg čo predstavuje 900 obalov a to je úctyhodný výkon . O tom že tento systém je života schopný svedčí aj to že v súčastnej dobe spolupracujeme s vyše 80 školami v okrese ale aj mimo neho. Za obdobie od januára 2001, keď sme projekt rozšírili z pôvodných niekožko škôl na súčastný počet do decembra 2002 sa nám podarilo nazbiera viac ako 140 ton obalov.

Co považujete za nejvýznamnější novinku, kterou uvedla Vaše společnost na trh ?
Dosky TETRA K. Sú použitežné v stavebníctve na obklady stien a stropov, na izoláciu podláh a na výrobu priečok. Vhodné sú tiež na použitie v priemysle ako náhrada dreva a na výrobu obalov a iných výrobkov. Mechanické vlastnosti materiálov sú porovnatežné s vlastnosami tvrdého dreva, majú dobré tepelnoizolačné vlastnosti, odolávajú vode, sú ažko horžavé, pohlcujú elektromagnetické žiarenie a hygienicky sú neutrálne. Materiály sú vyrábané v tvare dosiek, s možnosou rôznych povrchových úprav priamo pri výrobe alebo dodatočne odberatežom.


Odhalil byste již dnes pro čtenáře nějakou chystanou novinku ?
Pre tento rok sme pripravily novinku na báze dosiek TETRA K a sú to obkladové tepelnoizolačné panely o hrúbke 6 cm a 12 cm.

Zajímal by mě Vᚠnázor na úskalí a přínosy vstupu do EU v kontextu Vašeho oboru ?
Vstup do EU je pre nás výzvou na rozšírenie svojej činnosti aj na tie miesta kde pred vstupom do EU niesu skoro žiadne šance.

Jak vnímáte vliv nadnárodních koncernů na domácí trh ?
Vstupom vežkých obchodných nadnárodných koncernov na domáci trh prišiel silný súper pre každého . Prináša lepšie ceny v predajniach a supermarketoch na druhú stranu očakáva ústupky od výrobcov za vyšiu kvalitu a kladie vysoké nároky na zamestnancov a na služby. U výrobných nadnárodných koncernov až čas ukáže akým sú prínosom .

Zhodnotil byste vývoj obalářských veletrhů v České a Slovenské republice za posledních 5 let ?
Mysím si že veltrh je výstavnou toho najlepšieho čo sa u nás vyrába a svojou úrovňou je je z môjho pohžadu zaradený na njvyšší stupienok.

Jakou úlohu hraje internet a e-business ve Vaší společnosti?
Internet je neoddelitežnou súčasou našej každodenej práce.

Jste spokojen se serverem AdresářObaláře.cz a možnostmi propagace, které nabízí ?
Server AdresářObaláře.cz prináša ucelený balík informácii pre cieženú skupinu ludí ktorý si vždy nájdu na tomo portály informácie ktoré sa týkajú obalov a činností ktoré s tým súvisiace.
 

Na dotazy odpovídal: Kurucz František, kuruc@kuruc.sk  , www.kuruc.sk

Děkuji za rozhovor a přeji Vám jménem serveru mnoho osobních úspěchů.

Za server Adresář Obaláře.cz se ptal Pavel Kuda.

  DISKUZE K ďż˝Lďż˝NKU

TITULEKAUTORDATUM
obvodový pl᚝Ing.Smolka Pavol06: 0:9: 1-.-1.2005


  Pďż˝IDďż˝Nďż˝ KOMENT��E
Va�e jm�no Povinn� Text Povinn�
Kontaktnďż˝ email Povinnďż˝
Titulek p��sp�vku

   Zaďż˝krtnďż˝te pro nďż˝hled nebo nechte prďż˝zdnďż˝ po zveďż˝ejnďż˝nďż˝.
 
     
     
 
Copyright ďż˝ Ing. Kuda Pavel 2002 - 2012 ProhlĂ­ĹženĂ­m obsahu akceptujete podmĂ­nky uvedenĂŠ ZDE Aktualizace: 23.04.2018 MAPA SERVERU