HOME > ČLÁNEK
Adresář Obaláře
OBALÁŘSKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM
OBALY
 
 : DODAVATELÉ
 : PRODUKTY
 : POPTÁVKY Přidat
 : NABÍDKY
 : PRACOVNÍ MÍSTA
 : NOVINKY
 : PORADNA
 : DISKUZE
 : O projektu
 : NapiĹĄte nĂĄm
 : Inzerce
  PŘIHLÁŠENÍ  
  IČ  
  HESLO  
  CZ SK  
Nev�te heslo?
 


 SeĹĄĂ­vačky.cz

 SeĹĄĂ­vačky a kartonĂĄĹžnĂ­
 spony. E-SHOP

 www.sesivacky.cz

 Josef Kihlberg
 VĂ˝robce kartonĂĄĹžnĂ­ch
 seĹĄĂ­vaček.

 www.josef-kihlberg.eu

 MEZGER GmbH
 Specialista na ĹĄitĂ­
 kartonĹŻ a sponkovačky.

 www.mezger.cz

 
  Edituj ďż˝lďż˝nek  
 
  Ing. Petr Papoušek, generální ředitel firmy NATE a.s. Chotěboř  
     
  Autor: Kuda Pavel  
  Datum: 23.6.2003  
     
     
 

Představte našim čtenářům krátce Vaši společnost a její aktivity .
Akciová společnost NATE, a.s. Chotěboř byla založena v roce 1992 při privatizaci státního podniku Chotěbořské strojírny. Navazuje tak na padesátiletou tradici v dodávkách zařízení pro lahvárenské provozy. Výrobní program firmy je zaměřen na výrobu kompletních linek na mytí a plnění lahví pro pivovary, nealko provozy, zřídla, likérky, vinařské závody, mlékárny, výrobce jedlých olejů a podobně. Firma zajišuje podle požadavků zákazníka projektování linek, speciální konstrukce, výrobu, montáž, a kompletní obchodní činnost.Také poprodejní služby, jako je prodej náhradních dílů, preventivní prohlídky strojů a servis jsou nedílnou součástí činnosti společnosti. Linky jsou dodávány ve výkonovém rozsahu 500 až 60 000 lahví o obsahu 0,5 l./hod. Jsou určeny pro zpracování širokého sortimentu sycených i nesycených nápojů i jiných kapalin do různých druhů obalů (sklo, plast,plechovky) s různými druhy uzávěrů  (korunka, šroubový uzávěr, korek atd.). Podle přání zákazníka je možno dodávat linky s různou úrovní řízení a monitoringu. Dodávané stroje splňují požadavky norem EU a jejich stálou kvalitu dokládá certifikace společnosti podle ISO 9001.

 

Jak dlouho se již pohybuje Vaše firma v obalářské branži ?
Tradice výroby v oblasti plnění obalů se počítá od roku 1953.

 

Jaký je Vᚠoborový cíl ?
Základním cílem naší společnosti je přispění k zisku zákazníka. Uplatňujeme proto ryze zakázkový způsob výroby strojů a dodávek linek včetně pomoci při profinancování investic. Všechny stroje jsou konstruovány s ohledem na čistotu životního prostředí a bezpečnost pracovníků tak, aby měly minimální nároky na potřebu energií a zaručovaly vysokou jakost, čistotu a trvanlivost stáčené kapaliny.                                   

 

Co považujete za nejvýznamnější novinku, kterou uvedla Vaše společnost na trh ?

  • Plnicí superblok  sestavený z vystřikovačky, plniče, uzavíračky a etiketovacího stroje, který je určen pro plnění PET lahví. Společný rám, pohon a ovládání strojů přináší bezobslužnost, úsporu energie, menší nároky na pracovní prostor a příznivější cenové relace. Je plně zajištěna vzájemná synchronizace jednotek a společné řízení umožňuje monitorování funkcí jednotlivých strojů, časových ztrát a regulaci chodu v závislosti na zásobě lahví před a za strojem. Zařízení může být kompletně zakrytováno pro zajištění aseptického plnění. Pro plnění lahví různých velikostí odpadá výškové seřizování stroje a minimalizuje se počet výměnných dílů.

  • Kontrolní zařízení využívající technologie CCD kamerového snímání a elektronické kontroly zajišuje vysokou kvalitu a přesnost kontrol. Kontroluje čistotu dna a stěny láhve, přítomnost zbytkové kapaliny, kromě toho celistvost hrdla, tvar láhve, její opotřebení a podle potřeby kontroluje také přepravky, jejich rozměr, mřížku, barvu, logo nebo etikety, jejich polohu, datum, případně typ.

  • Vzduchová doprava PET lahví. Umožňuje přepravu lahví atypického tvaru a rychlý přechod na jiný druh dopravované láhve. Dopravu lze spádovat pro změnu úrovně, zařadit výhybky pro rozvětvení a řídit její chod s ohledem na provoz strojů v lince. Jištění proti přeplnění linky.

 

Odhalil byste již dnes pro čtenáře nějakou chystanou novinku ?
Objemové plnění a inovace jednotlivých uzlů plničů a myček. Z výrobce a dodavatele přechází charakter naší spolupráce a komplexnost nabídky ve služby zákazníkům.

 

Zajímal by mě Vᚠnázor na úskalí a přínosy vstupu do EU v kontextu Vašeho oboru ?
Naše společnost vyváží své výrobky do zemí východní i západní Evropy, Asie a Afriky. Na všech těchto trzích se setkává s výrobci ze zemí EU a tak již nyní čelíme jejich konkurenci. Naší slabinou je, oproti těmto výrobcům, účinná podpora státu. Další úskalím je nutné certifikace při výrobě některých uzlů, kterou navyžadují trhy mimo EU a která tak zdražuje výrobu bez vlivu na užitnou hodnotu výrobku.
Přínosem našeho vstupu do EU budou jednodušší celní náležitosti při vývozu zboží.

 

Jak vnímáte vliv nadnárodních koncernů na domácí trh ?
Vliv je podstatný nebo koncerny mají nejvyšší podíly v jednotlivých segmentech našich trhů. Pro dodavatele je koncentrace odběru spíše nevýhodou z důvodů partnerské síly. Mezi našimi odběrateli jsou nadnárodní společnosti působící v zemích, do kterých vyvážíme. Spolupracujeme s nadnárodními společnostmi v tuzemsku i v zahraničí v oblasti piva a nealko nápojů.

 

Zhodnotil byste vývoj obalářských veletrhů v České a Slovenské republice za posledních 5 let ?
V ČR byl a je naší hlavní výstavou Pivex v rámci Gastronomických veletrhů v Brně. Po skončení účasti pivovarů přechází tento veletrh na výstavu technologických zařízení pro nápojový průmysl. V SR jsme v současné době nenašli veletrh vhodného zaměření. Navíc mnoho zákazníků ze SR navštěvuje brněnské veletrhy tudíž dáváme přednost na tomto teritoriu přímým kontaktům. Obalářské veletrhy ztratily natolik svoji úroveň a užitečnost pro naši firmu, že uvažujeme o neúčasti na výstavách v tuzemsku vůbec.

 

Jakou úlohu hraje internet a e-business ve Vaší společnosti?
E-business připadá v úvahu při charakteru našich výrobků pouze v oblasti nákupu a prodeji náhradních dílů. Internet je pak využíván běžně jako ostatní prostředky komunikace.

 

Jste spokojen(a) se serverem AdresářObaláře.cz a možnostmi propagace, které nabízí ?
Ano.
 

Děkuji za rozhovor a přeji Vám jménem serveru mnoho osobních úspěchů.
Za server Adresář Obaláře.cz se ptal Pavel Kuda.
 


Ing. Petr Papoušek - minibiografie

Narozen:  1.4.1962
Rodinný stav: ženatý
Vzdělání: 
Zaměstnání:  generální ředitel firmy NATE a.s. Chotěboř
Záliby:  sport
Email pro dotazy: generalmanager@nate.cz 

 
  Pďż˝IDďż˝Nďż˝ KOMENT��E

Va�e jm�no Povinn� Text Povinn�
Kontaktnďż˝ email Povinnďż˝
Titulek p��sp�vku

   Zaďż˝krtnďż˝te pro nďż˝hled nebo nechte prďż˝zdnďż˝ po zveďż˝ejnďż˝nďż˝.
 
     
     
 
Copyright ďż˝ Ing. Kuda Pavel 2002 - 2012 ProhlĂ­ĹženĂ­m obsahu akceptujete podmĂ­nky uvedenĂŠ ZDE Aktualizace: 23.04.2018 MAPA SERVERU