HOME > ČLÁNEK
Adresář Obaláře
OBALÁŘSKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM
OBALY
 
 : DODAVATELÉ
 : PRODUKTY
 : POPTÁVKY Přidat
 : NABÍDKY
 : PRACOVNÍ MÍSTA
 : NOVINKY
 : PORADNA
 : DISKUZE
 : O projektu
 : NapiĹĄte nĂĄm
 : Inzerce
  PŘIHLÁŠENÍ  
  IČ  
  HESLO  
  CZ SK  
Nev�te heslo?
 


 SeĹĄĂ­vačky.cz

 SeĹĄĂ­vačky a kartonĂĄĹžnĂ­
 spony. E-SHOP

 www.sesivacky.cz

 Josef Kihlberg
 VĂ˝robce kartonĂĄĹžnĂ­ch
 seĹĄĂ­vaček.

 www.josef-kihlberg.eu

 MEZGER GmbH
 Specialista na ĹĄitĂ­
 kartonĹŻ a sponkovačky.

 www.mezger.cz

 
  Edituj ďż˝lďż˝nek  
 
  Ing. Josef Švéda, CSc., Invos, spol s r.o.  
     
  Autor: Kuda Pavel  
  Datum: 10.5.2003  
     
     
 

Představte prosím našim čtenářům krátce Vaši společnost a její aktivity.
Společnost INVOS byla založena v roce 1991 a od roku 1993 se zabývá výrobou obalových PE folií všech typů a výrobků z nich, především sáčků, pytlů, odnosných tašek s výhodou s vícebarevným potiskem. V posledním roce byly zrealizovány investice umožňující až 8mi barevný flexotisk a koextruzi ( souběžné vytlačování) až sedmi vrstev různých materiálů.

Jak dlouho se již pohybujete v obalářské branži ?
Vlastní výrobou obalových materiálů a obalů se přímo zabývám od r. 1993, ovšem podstatně delší dobu jsem se ve své praxi zabýval zpracováním polymerů, jejich modifikací a plněním, stejně tak jako studiem zpracovatelských technologií a zařízení. Tyto dříve nabyté zkušenosti se výborně osvědčily i při rozjezdu a rozšiřování výroby PE folií.

Jaký je Vᚠoborový cíl ?
Na novém koextruzním zařízení jsme zvládli technologii výroby bariérových folií určených především pro balení potravin. Jako bariérová vrstva jsou používány různé typy polyamidů, kopolymerů etylenvinylalkoholů, PVDC či jejich kombinací. Našim cílem je především rozvoj aplikací těchto speciálních materiálů u zákazníků a tím zkvalitnění balení v ČR

Co považujete za nejvýznamnější novinku, kterou uvedla Vaše společnost na trh a co chystáte do budoucna ?
Jak již uvedeno výše největší novost je zařazení koextrudovaných folií do našeho sortimentu a z nich pak folie s vrstvou PVDC. Při jejich výrobě jsme zvládli i ochranu při zpracování velmi citlivé taveniny PVDC, jejím zapouzdřením stabilnějšími polymery. Toto se zatím v Evropě podařilo mimo nás jen jednomu konkurenčnímu výrobci. Vedle již uvedených bariérových folií jsme provedli řadu vývojových prací i při koextruzi různých typů polyolefinů s cílem poskytnout obalové materiály s dirigovanými vlastnostmi folie jako celku nebo jejich jednotlivých povrchů, tak aby splňovaly požadavky kladené na balící stroj, balící postupy i balené substráty. Jde o širokou paletu výrobků. Jejich konkrétní uvedení nepokládám za vhodné. Mohu však ujistit zákazníky , že se snažíme pro každou aplikaci najít optimální řešení obalového materiálu, včetně kvalitního 8 mi barevného potisku, případně jiných doplňkových technologií.

Zajímal by mě Vᚠnázor na úskalí a přínosy vstupu do EU v kontextu Vašeho oboru ?
Předpokládám, že se zjednoduší přístup pro naše výrobky na západní trhy, což na druhé straně znamená náročnější konkurenci a tím nasazení našich odborníků na řešení nových zakázek. V tom ale máme již zkušenosti a jsme na to připraveni.

Jak vnímáte vliv nadnárodních koncernů na domácí trh ?
Musíme si uvědomit ,že nadnárodní koncerny existují, že mají nepoměrně větší technologické i aplikační zaměření a zázemí a především kapitálové reservy a mnohdy také podporu v legislativě a finanční politice jednotlivých zemí. U nás podpora malému a střednímu podnikání není na srovnatelné výši. Abychom se přesto na trhu uplatnili musíme především využívat našich předností, mezi něž patří rychlé a pohotové řešení a stejně tak rychlé a pohotové dodávání našich produktů. S tím máme pozitivní zkušenosti a chceme je dále rozvíjet.

Zhodnotil byste vývoj obalářských veletrhů v České a Slovenské republice ?
Máme největší zkušenosti s veletrhem EMBAX a s ním spojenými výstavami či doprovodnými akcemi. Myslím, že plní své poslání v dostatečné míře především pro potřeby domácího trhu.

Jakou úlohu hraje internet a e-business ve Vaší společnosti?
Role Internetu při získávání informací je nezastupitelná, k prospěchu firmy i pracovníků využíváme řadu databází. Význam e - mailu spočívá ve zproduktivnění administrativních prací ve styku v ČR i v zahraničí. Pro potisk velmi ceníme možnost předávání podkladů elektronickou cestou.

Jste spokojen se serverem AdresářObaláře.cz a možnostmi propagace, které nabízí ?
Přiznám se, že jsem Vᚠadresář ne zrovna v hojné míře využíval, budu se snažit to brzo změnit.
 

Děkuji za rozhovor a přeji Vám jménem serveru mnoho osobních úspěchů.
Za server Adresář Obaláře.cz se ptal Pavel Kuda.


Ing. Josef Švéda, CSc. - minibiografie

Narozen :  12.5.1935
Rodinný stav :  ženatý
Vzdělání :  VŠ, vědecká aspirantura
Zaměstnání :  výzkumný pracovník VÚGPT Zlín do r. 1990, po té INVOS
Záliby :  pěstování orchidejí, cestování
E-mail :  invos@invos.cz  Pďż˝IDďż˝Nďż˝ KOMENT��E
Va�e jm�no Povinn� Text Povinn�
Kontaktnďż˝ email Povinnďż˝
Titulek p��sp�vku

   Zaďż˝krtnďż˝te pro nďż˝hled nebo nechte prďż˝zdnďż˝ po zveďż˝ejnďż˝nďż˝.
 
     
     
 
Copyright ďż˝ Ing. Kuda Pavel 2002 - 2012 ProhlĂ­ĹženĂ­m obsahu akceptujete podmĂ­nky uvedenĂŠ ZDE Aktualizace: 23.04.2018 MAPA SERVERU