HOME > ČLÁNEK
Adresář Obaláře
OBALÁŘSKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM
OBALY
 
 : DODAVATELÉ
 : PRODUKTY
 : POPTÁVKY Přidat
 : NABÍDKY
 : PRACOVNÍ MÍSTA
 : NOVINKY
 : PORADNA
 : DISKUZE
 : O projektu
 : NapiĹĄte nĂĄm
 : Inzerce
  PŘIHLÁŠENÍ  
  IČ  
  HESLO  
  CZ SK  
Nev�te heslo?
 


 SeĹĄĂ­vačky.cz

 SeĹĄĂ­vačky a kartonĂĄĹžnĂ­
 spony. E-SHOP

 www.sesivacky.cz

 Josef Kihlberg
 VĂ˝robce kartonĂĄĹžnĂ­ch
 seĹĄĂ­vaček.

 www.josef-kihlberg.eu

 MEZGER GmbH
 Specialista na ĹĄitĂ­
 kartonĹŻ a sponkovačky.

 www.mezger.cz

 
  Edituj ďż˝lďż˝nek  
 
  Roelof Winter - holandský management vs. slovenský trh obalových materiálů  
     
  Autor: Pavel Kuda  
  Datum: 10.4.2003  
     
     
 

AdresářObaláře.cz si klade za úkol přiblížit zákazníky k dodavatelům bez zkreslení k jakému dochází v komerčních médiích. Cílem seriálu rozhovorů, jehož součástí je i tento, je poskytnout bezplatný propagační prostor dynamickým firmám s vyvinutým vztahem k jejich stávajícím a potencionálním zákazníkům navštěvujícím server AdresářObaláře.cz V dnešním díle jsem se zeptal pana Roelof Wintera - top managera slovenské pobočky firmy Van der Windt.


Představte našim čtenářům krátce Vaši společnost a její aktivity ?

Van der Windt Verpakking, B.V. je obchodná a výrobná firma s medzinárodnou pôsobnosou. V Holandsku patríme medzi tzv. "one-stop" dodávatežov, väčšinu položiek dodávame zo skladu, dokonca i produkty, ktoré sú vyrobené podža špecifických požiadaviek zákazníkov. Sme dodávatežom širokého balíka produktov ako pre potravinárske, tak i nepotravinárske podniky. Van der Windt je vlastne skupina podnikov s pobočkami v Holandsku, Belgicku, Vežkej Británii a Dánsku. Od apríla 2002 vyvíjame predajné a nákupné aktivity na Slovensku a v Čechách. V rámci skupiny Van der Windt funguje výrobný podnik Wentus, v ktorom sa ročne spracuje takmer 50.000 ton LDPE/HDPE a CPP, s možnosou až 8 farebnej flexopotlače. Zastupujeme množstvo známych firiem, s ktorými máme dlhoročné vzahy, o.i. ITW Mima (Mobil Plastics), Ranpak (Padpak), Linpac, UCB, ITW Gunther, Wavin, Kappa a pod.
 

Jak dlouho se již pohybujete v obalářské branži ?

Van der Windt existuje od roku 1969, ja osobne pracujem v oblasti obalov už od roku 1981 a vo firme Van der Windt posledných 10 rokov.
 

Jaký je Vᚠoborový cíl ?

Našim ciežom je dodáva našim zákazníkom široký balík produktov, pričom musím uvies, že našim momentálnym ažiskom je nová MimaLite. Je to 7-mikrónová ovinovacia fólia na palety, ktorá tým, že je predtiahnutá už vo výrobnom procese, dáva vežké možnosti úspory materiálu a zabezpečuje extrémne stabilné palety. V dôsledku množstva nejasností v dodávkach súčasných dodávatežov stretchových fólií vo vzahu ku hmotnosti dutiniek, dĺžke roliek, hrúbke fólie a pod., sme presvedčení, že máme v rukách dobrý produkt. Prirodzene je potrebné dopredu prerokova oblas aplikácie a fóliu otestova v konkrétnych podmienkach. Zákazníci, ktorí Vám len položia otázku, kožko stojí 1 kg fólie, idú nesprávnou cestou, ide predsa o to, aké vysoké sú náklady na ovinutie jednej palety a udržanie týchto nákladov na čo najnižšej úrovni. Chystáme sa túto fóliu predstavi na výstave EmbaxPrint v máji 2003. Rád by som ešte dodal, že by pre rezort obalov bolo vhodné ublikova na website AresařOblaře určitý vzorec prepočtu cien s ohžadom na hmotnos rolky a kilogram fólie, ako i navrhnú nutnos potvrdenia dodávateža odberatežovi, že za dodanú fóliu bol odvedený príspevok do recyklačného fondu.
 

Co považujete za nejvýznamnější novinku, kterou uvedla Vaše společnost na trh a co chystáte do budoucna ?

O našom produkte MimaLite som sa zmienil už vyššie. Medzi iné zaujímavosti patria naše kornútové vrecké, ktoré poskytujú atraktívnu možnos balenia
zeleniny, ovocia, ale i sladkostí a pod. Ideálne na uzavretie týchto vreciek, ale i vreciek na balenie chleba, pečiva apod., sú tzv. Kwiklok uzávery, ktoré sa vyznačujú tým, že vrecko sa dá opätovne uzavrie. Súčasne poskytujú možnos tzv. cross-selling reklamy, t.j. na etikete pripevnenej na uzáver môže svoj výrobok predstavi i ďalšia firma (recept jablkovej štrúdle na vrecku s jablkami). Tretím produktom, na ktorý by som rád upriamil pozornos, je Flexnet, viazaná sie so stretchovými vlasnosami určená na ovinovanie paliet obsahujúcich produkty náročné na prístup vzduchu, resp. vyžadujúce rýchle ochladenie a pod.


Zajímal by mě Vᚠnázor na úskalí a přínosy vstupu do EU v kontextu Vašeho oboru ?

Vstup do EU samozrejme zabezpečí prísun nových firiem, ktoré budú potrebova obalové materiály. Popri tom sa určite zjednoduší spôsob dovozu určitých materiálov a v dôsledku zjednodušenia colných formalít sa skrátia resp. odstránia i čakacie doby kamiónov na hraniciach
 

Jak vnímáte vliv nadnárodních koncernů na domácí trh ?

Tieto firmy budú ma pozitívny vplyv, na prvom mieste z hžadiska pracovných príležitostí, ale prinesú hlavne uvedomenie si, že všetko sa dá robi lepšie, nutnos hžadania nových alternartív. A ide i o zaujímavý odberový potenciál. My sami radi spolupracujeme so zákazníkmi, ktorí chcú vidie čo najďalej, a ktorí sú nároční na seba, ale i svojich dodávatežov a popri tom vyžadujú flexibilitu a servis.


Zhodnotil byste vývoj obalářských veletrhů v České a Slovenské republice za posledních 5 let ?

Bohužiaž nemôžem posúdi, nakožko som zatiaž navštívil len dvakrát výstavy v Bratislave, kde bolo zastúpených vežmi málo vystavovatežov.
 

Jakou úlohu hraje internet a e-business ve Vaší společnosti?

V našej holandskej materskej spoločnosti predstavuje internet dôležitý nástroj obchodu. Väčšina supermarketov používa napr. systém EDI, cez ktorý i my realizujeme väčšiu čas nášho balíka.
 

Jste spokojen se serverem AdresářObaláře.cz a možnostmi propagace, které nabízí ?

Určite, presvedčuje nás o tom i vežký počet reakcií/klikov/oznámení na našej adrese.


Děkuji za rozhovor a přeji Vám jménem serveru mnoho osobních úspěchů.

Za server Adresář Obaláře.cz se ptal Pavel Kuda.


Roelof Winter - minibiografie

Narozen: 29.1.1962
Rodinný stav: ženatý
Vzdělání: střední obalářská škola se zaměřením na obchod (middelbare school direkt voor verpakkingsgroothandel gewerkt)
Zaměstnání: 2 roky Chemapol Benelux a následně WWW BA
Záliby: tenis, squash, motorky
Email pro dotazy: roelofwinter@stonline.sk
WWW: http://www.vanderwindt.com/SK/Main.htm


 
  Pďż˝IDďż˝Nďż˝ KOMENT��E
Va�e jm�no Povinn� Text Povinn�
Kontaktnďż˝ email Povinnďż˝
Titulek p��sp�vku

   Zaďż˝krtnďż˝te pro nďż˝hled nebo nechte prďż˝zdnďż˝ po zveďż˝ejnďż˝nďż˝.
 
     
     
 
Copyright ďż˝ Ing. Kuda Pavel 2002 - 2012 ProhlĂ­ĹženĂ­m obsahu akceptujete podmĂ­nky uvedenĂŠ ZDE Aktualizace: 23.04.2018 MAPA SERVERU