HOME > ČLÁNEK
Adresář Obaláře
OBALÁŘSKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM
OBALY
 
 : DODAVATELÉ
 : PRODUKTY
 : POPTÁVKY Přidat
 : NABÍDKY
 : PRACOVNÍ MÍSTA
 : NOVINKY
 : PORADNA
 : DISKUZE
 : O projektu
 : NapiĹĄte nĂĄm
 : Inzerce
  PŘIHLÁŠENÍ  
  IČ  
  HESLO  
  CZ SK  
Nev�te heslo?
 


 SeĹĄĂ­vačky.cz

 SeĹĄĂ­vačky a kartonĂĄĹžnĂ­
 spony. E-SHOP

 www.sesivacky.cz

 Josef Kihlberg
 VĂ˝robce kartonĂĄĹžnĂ­ch
 seĹĄĂ­vaček.

 www.josef-kihlberg.eu

 MEZGER GmbH
 Specialista na ĹĄitĂ­
 kartonĹŻ a sponkovačky.

 www.mezger.cz

 
  Edituj ďż˝lďż˝nek  
 
  Jan Wiesner, předseda SČMVD  
     
  Autor: Pavel Kuda  
  Datum: 26.2.2003  
     
     
 

AdresářObaláře.cz si klade za úkol přiblížit zákazníky k dodavatelům bez zkreslení k jakému dochází v komerčních médiích. Cílem seriálu rozhovorů, jehož součástí je i tento, je poskytnout bezplatný propagační prostor dynamickým firmám s vyvinutým vztahem k jejich stávajícím a potencionálním zákazníkům navštěvujícím server AdresářObaláře.cz V dnešním díle jsem se ptal pana Jana Wiesnera, předsedy Svazu českých a moravských výrobních družstev.

Představte našim čtenářům krátce Vaši společnost a její aktivity ?

Svaz českých a moravských výrobních družstev je zájmovým sdružením, jehož členskou základnu tvoří 328 výrobních družstev. Družstva mají velmi pestrou výrobní činnost. Mimo jiné se zabývají výrobou obalů, tuto skupinu výrobců tvoří 29 družstev. Ta nabízí široký sortiment obalů, a to spotřebitelské ? pro kosmetické, potravinářské, farmaceutické, technické a propagační účely - , přepravní ? lehká a hrubá kartonáž, obaly z plastu, kovu, ocele a dřeva ? a uzavírací, fixační a pomocné obalové prostředky. Družstva se rovněž zabývají výrobou nástrojů na výrobu obalových prostředků a potiskem. Výrobní družstva spolupracují s obalovou asociací SYBA, která jim poskytuje především poradenský servis.

 

Jak dlouho se již pohybujete v obalářské branži ?

Dá se říci, že od roku 1953. Letošní rok je pro Svaz českých a moravských výrobních družstev významným, slavíme 50. výročí od ustavení svazu. I když družstva jako taková samozřejmě déle. První družstva vznikala koncem 19. století.

 

Jaký je Vᚠoborový cíl ?

Naší prioritou je napomáhat našim členům v konkurenceschopnosti jejich výrobků a služeb. Poskytujeme m. j. bezplatně družstvům servis ? informační, poradenský, konzultační, právnický a zprostředkovatelský.

 

Co považujete za nejvýznamnější novinku, kterou uvedla Vaše společnost na trh ?

V letošním roce představuje VD Tvar Pardubice novou řadu dóz na kosmetické krémy řady SE (skelný efekt) s obsahem 50 ml a oválné dózy bílé 30 a 50 ml.

 

Odhalil byste již dnes pro čtenáře nějakou chystanou novinku ?

Na tuto otázku si dovolím zatím neodpovědět, ale srdečně Vás zvu na mezinárodní veletrh Embax-Print v Brně, který se koná od 20. ? 23. května. Na Výstavišti, v pavilonu V, se družstva budou prezentovat se svými výrobky v reprezentativní družstevní expozici. Určitě zde naleznete mnoho zajímavého. Snahou výrobních družstev, výrobců obalů, je, aby obal splňoval všechna kritéria. Obal je neoddělitelnou součástí výrobku a plní mnoho funkcí. Obal všeobecně chápeme jako prostředek, který pomáhá k úspěchu prodávaného výrobku. Velká pozornost je proto přikládána designu, ale i ochranné, manipulační, prodejní a propagační funkci a v neposlední řadě samozřejmě musí splňovat ekologické požadavky. Obal se rovněž stal nositelem stále většího množství informací, ze kterých se můžeme dozvědět spoustu informací o obalu, ale i výrobku samotném. Některá z družstev, která se zabývají výrobou obalů, budou vystavovat na veletrhu Reklama Praha, který se koná od 5. ? 7. března. Expozice je umístěna v pravém křídle Průmyslového paláce.

 

Zajímal by mě Vᚠnázor na úskalí a přínosy vstupu do EU v kontextu Vašeho oboru ?

Současným stěžejním úkolem Svazu českých a moravských výrobních družstev je pomoc členům při vstupu České republiky do Evropské unie. Pozice družstev se neliší od ostatních podnikatelů, musí nejen vyrobit, ale i prodat, konkurenceschopně se uplatnit na trhu. Řada z nich dnes spolupracuje a vyrábí pro renomované partnery v tuzemsku i v zahraničí, velká část družstev je držitelem certifikátů ISO.

Naši členové, což jsou malé a střední podniky, v podmínkách přechodu na tržní hospodářství dosud obstály a to také proto, že v maximální míře snížily náklady na pracovní síly, zredukovaly stavy tak zvaných technicko hospodářských pracovníků a odstranily všechny náklady na činnost, jejichž výsledky se projevují v budoucím období.

Velký význam je třeba, tak jako ve světě, věnovat celoživotnímu vzdělávání.

 

Jak vnímáte vliv nadnárodních koncernů na domácí trh ?

Malé a střední podniky jsou nejpružnější a nejpřizpůsobivější součástí podnikatelské sféry ve všech vyspělých zemích. Je tomu tak i v naší republice. Nadnárodní koncerny se nebudou zaměřovat na malosériovou výrobu, věřím v operativnost našich družstev.

 

Zhodnotil byste vývoj obalářských veletrhů v České a Slovenské republice za posledních 5 let?

Mezinárodní veletrh Embax-Print, který se pořádá v Brně, si stále udržuje své dominantní místo.

 

Jakou úlohu hraje internet a e-business ve Vaší společnosti?

Velikou a nepostradatelnou. Naše internetová adresa www.scmvd.cz má velkou návštěvnost, což svědčí o zájmu na spolupráci s našimi členy.Obchodní partneři zde naleznou komplexní informace o službách svazu, o všech jeho členech, včetně vyhledávacích programů, umožňujících nalézt potřebné údaje a kontakty.

 

Jste spokojen se serverem AdresářObaláře.cz a možnostmi propagace, které nabízí ?

Ano, jsem.

 

Děkuji za rozhovor a přeji Vám jménem serveru mnoho osobních úspěchů.

Za server Adresář Obaláře.cz se ptal Pavel Kuda.

 

Jan Wiesner - minibiografie:

Narozen: 1. 7. 1943

Rodinný stav: ženatý

Vzdělání: středoškolské

Zaměstnání: Svaz českých a moravských výrobních družstev, předseda

Záliby: motorismus, myslivost

Email pro dotazy: wiesner@scmvd.cz
  Pďż˝IDďż˝Nďż˝ KOMENT��E
Va�e jm�no Povinn� Text Povinn�
Kontaktnďż˝ email Povinnďż˝
Titulek p��sp�vku

   Zaďż˝krtnďż˝te pro nďż˝hled nebo nechte prďż˝zdnďż˝ po zveďż˝ejnďż˝nďż˝.
 
     
     
 
Copyright ďż˝ Ing. Kuda Pavel 2002 - 2012 ProhlĂ­ĹženĂ­m obsahu akceptujete podmĂ­nky uvedenĂŠ ZDE Aktualizace: 23.04.2018 MAPA SERVERU